Дербито между Валенсия и Виляреал остана без победител

Валенсия и Виляреал не успяха да излъчат победител в местното дерби помежду си в Ла Лига. Срещата на "Местайя" завърши при резултат 1:1, след голове на Уго Дуро (24') за домакините и Айосе Перес (45') за гостите.

Валенсия успя пръв да открие резултата. В 24-тата минута след центриране от корнер защитник не успя да изчисти добре топката, която попадна в Уго Дуро и той я прати в мрежата за 1:0.

В самия край на първото полувреме резултатът бе изравнен. Айосе Перес получи на границата на наказателното поле и с прекрасен изстрел успя да прати топката във вратата за 1:1.

В 68-ата минута Виляреал остана с човек по-малко, след като Папе Гей извърши грубо нарушение и получи втори жълт и червен картон.

Две минути по-късно Валенсия бе близо до изравняването, но удар на Лиус Риоха разтресе дясната греда.

В крайна сметка срещата не излъчи победител и така Валенсия остава без успех на последното място в класирането с 1 точка. Виляреал пък временно излезе 3-ти с 8 точки в актива си.