Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Волфсбург помрачи историческото първо домакинство на Холщайн (Кил) в елита

Волфсбург победи с 2:0 като гост Холщайн (Кил) в историческото първо домакинство на новака в Бундеслигата от 2-рия кръг на германския елит. Головете за “вълците” паднаха само за три минути, като за тях отбелязаха Макс Арнолд (27’) и Себастиан Борнау (30’). Така Волфсбург записа първа победа в първенството, докато за Холщайн това бе второ поредно поражение.

Волфсбург реши мача си още през първата част, и то само в рамките на три минути. В 27-ата минута Максимилиан Арнолд изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в стената на Холщайн и стана неспасяема за стража на домакините Тимон Вайнер. Три минути по-късно “вълците” удвоиха аванса си. Голмайсторът Арнолд центрира от пряк свободен удар, а Себастиан Борнау засече с глава в мрежата на Холщайн и направи 0:2 за Волфсбург.

През второто полувреме “вълците” можеха да увеличат аванаса си, но стражът на домакините отрази опасен удар на Матиас Сванберг в 63-тата минута. Наложи се и на вратаря на Волфсбург Камил Грабара да показва класата си и да спасява първо шут на Шуто Макино, а след това и изстрел с глава на Бенедикт Пихлер. Така резултатът остана непроменен и срещата завърши без повече голове.