Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Малшансът лиши Щутгарт от първа победа

По драматичен начин с допуснат гол в последните секунди сребърният медалист Щутгарт пропусна да запише първата си победа за новия сезон в Бундеслигата. На своя стадион “швабите” направиха 3:3 срещу Майнц 05 в среща от втория кръг и са само с точка засега. В течение на мача домакините водеха с 2:0 и после с 3:2, направиха няколко пропуска и в крайна сметка бяха покосени от късен гол на Максим Лайтч за равенството.

Два гола от контраатаки, дело на Енцо Мило (8’) и Джейми Левелинг (15’), донесоха солидна преднина на Щутгарт.

Две минути преди почивката обаче Надим Амири намали от дузпа.

Малко след началото на втората част Мило пропусна да реализира трето попадение за “швабите”, от което съперникът се възползва. Така дойде 61-вата минута, в която Йонатан Буркарт изравни за 2:2 с летящ плонж.

После Щутгарт хвърли всички сили в атака и в 88-ата стадионът стана на крака. Тогава изстрел на Фабиан Рийдер се отби във вратаря по пътя си към мрежата на Майнц за 3:2.

Малко след това същият този Рийдер удари греда, след което “05” отново намериха начин да отговорят. В добавеното време Лайтч завърши точно акция на Майнц, фиксирайки крайния резултат.