Зверев се избави от катастрофа в трети кръг на US Open

Александър Зверев беше напът да изостане с 0-2 сета срещу Томас Мартин Ечевери, но вместо това осъществи обрат за успех с 5:7, 7:5, 6:1, 6:3 по пътя към осминафиналите на US Open.

Мачът завърши малко след 02:30 часа след полунощ в Ню Йорк и бе много близо до рекорда в това отношение, поставен през 2022 година между Карлос Алкарас и Яник Синер - 02:50 часа.

Поставеният под номер 4 германец трябваше да се справи с напрежението от повишаващите се очаквания към него, особено след сензационните отпадания на Карлос Алкарас и Новак Джокович.

Зверев обаче не допусна да се стигне до нова сензация, като най-напечено беше във втората половина на втория сет, когато той изоставаше с пробив и беше пред угрозата да го загуби. След цели седем дюса германецът осъществи пробив при втория си сетбол за 7:5, а самият Ечевери изпусна цели пет възможности да вкара сета в тайбрек.

Това се оказа повратен момент в мача, защото Зверев беше далеч по-убедителният играч на корта в третата и четвъртата част. Той записа победа за 3 часа и 35 минути, като продължава към осминафиналите с повишено самочувствие, защото за разлика от минали години, този път не се изтощи с петсетови битки в първите кръгове на турнир от “Шлема”.

Зверев е голям фаворит в осминафиналния дуел с Брендън Накашима, който му предстои. След това на четвъртфиналите той ще играе с някого измежду Тейлър Фриц или Каспер Рууд.