Много положения и само два гола между Славия и Арда

Отборите на Славия и Арда (Кърджали) завършиха наравно 1:1 в среща от седмия кръг в efbet Лига. Станислав Иванов (2) беше точен за гостите, а Иван Минчев (79) изравни от дузпа. На терена излязоха четирима от избраниците на националния селекционер Илиан Илиев за предстоящите мачове на България в Лига на нациите - Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Иван Минчев и Станислав Иванов.

Арда удари Славия още във втората минута на срещата. Скоростна атака завърши с центриране на Тонислав Йорданов към Станислав Иванов, а последният засече топката от воле и опъна мрежата на "белите".

В 5-ата минута Светослав Вуцов улови лек удар на Димитър Велковски по земя. В 9-ата минута Арда беше близо до втори гол. Димитър Велковски центрира отляво и намери Чинонсо Офор, който овладя и шутира, но Вуцов парира в корнер. От ъгловия удар отново Феликс Ебоа имаше шанс да отбележи, но този път ударът му с глава премина покрай вратата.

17 Славия 1:1 Арда (Кърджали)

В 13-ата минута Славия беше близо до изравнителното попадение, но Чунчуков беше спрян от стража на гостите Анатолий Господинов. В 32-рата минута гредата спря Тонислав Йорданов от гол във вратата на Славия. Нападателят засече центрирана топка от десния фланг и я насочи с глава към далечния ъгъл. Късметът обаче не бе с Йорданов.

Пет минути по-късно Станислав Иванов центрира в наказателното поле. Тонислав Йорданов показа добър контрол и пое топката на гърди, след което нанесе удар от почти легнало положение. Светослав Вуцов успя да се намеси с крак и да избие. В 50-ата минута Цонев шутира опасно от далечна дистанция. Топката се отби в тялото на защитник и излезе в корнер.

В 70-ата минута Славия стигна до изравнително попадение. Зеедорф преодоля лесно Станислав Иванов и центрира меко към втора греда. Там Ертан Томбак атакува топката и с глава я прати във вратата на Господинов. Малко след това ВАР привика главния съдия да преразгледа ситуацията, тъй като Зеедорф игра с ръка. Така попадението на "белите" правилно беше отменено.

В 77-ата минута Славия получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Виячки срещу Владимир Николов. Бранителят изблъска в гръб нападателя и ВАР веднага се намеси. Така се стигна до 11-метров наказателен удар, като зад топката застана Иван Минчев. Той шутира силно в долния ляв ъгъл на вратаря, който не помръдна от мястото си.

Славия 1:1 Арда (Кърджали)
0:1 Станислав Иванов (2)
1:1 Иван Минчев (79 д)

Стартовите състави:

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 5. Йеленкович, 4. Генев, 22. Зеедорф, 19. Чунг, 73. Минчев, 33. Г. Иванов, 11. Фабиен, 7. Александров, 23. Чунчуков.

Арда: 1. Господинов, 2. Каскардо, 3. Ебоа, 9. Офор, 10. Б. Цонев, 18. Хюсеинов, 19. Йорданов, 24. Виячки, 33. Тилев, 77. Велковски, 99. Ст. Иванов.