Арда удари Спартак (Плевен) при U16

Футболистите на Арда (Кърджали) U16, които се състезават в първенството на Елитната група спечелиха с 3:1 домакинството си на Спартак (Плевен). Играчите на Арда, които в този мач бяха водени от треньора Ерай Салиф, започнаха по-активно срещата и поеха инициативата от самото начало. Логично се стигна до няколко положения пред вратата на гостите. В 20-ата минута падна и първото попадение, което бе дело на Беркай Осман. До края на първата част и двата отбора създадоха по няколко положения, но така и не падна втори гол.

След почивката Валентино Георгиев от плевенчани бе точен от дузпа и възстанови равенството. Този гол обаче мотивира талантите на Арда (Кърджали), които отново взеха нещата в свои ръце. Беркай Осман успя да запише за втори път името си сред голмайсторите, след като в 86-ата минута от дузпа покачи на 2:1, а в последната 90-а Мартин Мусабашев оформи и крайния резултат. Така Арда вече има шест точки в класирането, а в следващия кръг гостува на Септември U16.