Септември (Сф) нанесе първа загуба на Национал и продължи с перфектната си серия при 16-годишните

Септември (София) се наложи с 3:0 в гостуването си на Национал в един от най-интересните мачове от четвъртия кръг Елитната група до 16 години. Точни за септемврийци бяха Андрей Грозданов на два пъти и Виктор Добрев.

Срещата започна с натиск на гостите и те стигнаха до изпълнение на дузпа, но Виктор Добрев пропусна. Малко след средата на първата част все пак резултатът бе открит след страхотен гол на Андрей Грозданов с ножичен удар. Отново той бе точен минути по-късно, след като реализира с глава. В края на полувремето Виктор Добрев се реабилитира за пропуска си от бялата точка и направи преднината на Септември класическа. При този резултат дойде и почивката.

През втората част отново гостите бяха по-активният отбор и стигнаха до нова дузпа. Този път зад топката застана Димитър Маринов, но и той пропусна, стреляйки покрай вратата. Така до края на срещата повече попадения не паднаха.

С тази победа Септември записва четвърта поредна победа, докато Национал прекъсва серията си от три последователни успеха.