Септември и Национал не се победиха в дербито на Елитната до 16 години

Септември и Национал не се победиха в дербито на 28-ия кръг в Елитната група до 16 години. Срещата завърши при резултат 1:1, като точни бяха Венислав Михайлов за домакините и Георги Манолов за гостите.

Двубоят започна равностойно, а първата добра ситуация се откри пред Национал. Борис Душанов стреля, но топката се отби от напречната греда. В средата на първата част Септември откри резултата. При добра висока преса от септемврийци се стигна до лошо изчистена топка от вратря на Национал, топката попадна във Венислав Михайлов, който със страхотен удар я прати в горната греда, след което и в мрежата.

Гостите реагираха и стигнаха до добра ситуация за изравняване, но този път удар на Горянов се отби от гредата. При този резултат дойде и почивката. През второто полувреме Национал бе по-активният отбор и създаде няколко добри положения за гол. Николай Любомиров на два пъти имаше шансове, но Иван Кехайов бе непробиваем.

Все пак десетина минути преди края на мача гостите стигнаха до равенството. Добра атака отляво завърши с успоредно подаване в наказателното поле и Георги Манолов засече топката на задна греда. Малко след изравняването Кристиян Горянов можеше да направи пълен обрат, но шутът му отдалеч бе избит атрактивно от Кехайов.

В заключителните минути на редовното време и Септември имаше шанс да вземе трите точки, но след изпълние на корнер и удар с глава, топката мина на сантиметри от вратата. Така двата отбора поделиха точките, като Септември остава втори в класирането, докато Национал заема петата позиция.