Комо грабна първа точка в Серия “А” от 21 години насам

21 години по-късно тимът на Комо спечели първата си точка в италианския елит. Това стана факт след 1:1 при гостуването на Каляри в мач от втория кръг на Серия “А”. “Езерняците” дори можеха да спечелят, но в последните минути централният им нападател Алберто Чери пропусна две чисти ситуации.

Иначе домакините поведоха минута преди паузата чрез Роберто Пиколи, а в 53-тата роденият в Комо Патрик Кутроне изравни.

Двубоят ще се запомни и с дебюта за гостите на привлечените тези дни Сержи Роберто, Максимо Пероне и Нико Пас. Последният от тях, който в неделя вечер финализира трансфера си от Реал Мадрид, изведе Чери почти на празна врата с отлично подаване във финалните секунди, но таранът не успя да реализира.

За Каляри това беше второ поредно домакинство, като в предишното тимът записа 0:0 срещу Рома. С две последователни визита пък стартира съставът на Сеск Фабрегас, като преди седмица отборът беше победен от Ювентус с 3:0.