Голово шоу прати Локомотив (Пд) в Топ 4, Септември продължава без точка

Отборите на Септември (София) и Локомотив (Пловдив) сътвориха истински голов трилър, в който пловдивчани триумфираха. Възпитаниците на наставника Любослав Пенев победиха столичани с 3:2 в ранния двубой от програмата за понеделник от efbet Лига. Виктор Очаи (39) отбеляза красив гол за домакините, а през второто полувреме резервата Мартин Хайдаров (67) изравни. Мартин Паскалев (71) направи пълен обрата за пловдивчани. Само пет минути по-късно Кубрат Йонашчъ (76) възстанови равенството. Димитър Илиев (82) донесе успеха за "смърфовете". Мачът бе дебютен за септемврийци на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда". Той ще остане такъв поне до края на първенството. Септември продължава без точка от началото на сезона, докато Локомотив влезе в Топ 4.

В 10-ата минута Виктор Очаи подаде към Мартин Моран, който влезе в наказателното поле, но малко преди удара му Хорхе Сегура го блокира с безкомпромисен шпагат. Девет минути по-късно гредата спря септемврийци.

Бертран Фурие преодоля лесно Мартин Паскалев, след което нанесе удар, който се отби в страничния стълб. Септември стигна до нова възможност за отбелязване на попадение. В 25-ата минута Фурие стреля от движение, но Кристиан Томов парира лесно.

В 32-рата минута Локомотив отговори чрез своя капитан Димитър Илиев. Той стреля от воле, но и стражът на Септември Димитър Шейтанов внимаваше и отрази.

19 Септември 2:3 Локомотив (Пловдив)

В 39-ата минута Септември материализира по-добрата си игра с красив гол на Виктор Очаи. Кристиан Томов не се намеси по най-добрия начин при центрирана топка и боксира около дъгата на наказателното поле. Там Очаи пое кълбото и го прати право в горния ляв ъгъл на вратата зад Томов.

В добавеното време на първата част Жулиен Лами завърши атака за Локомотив със задна ножица, но не намери очертанията на вратата. В 48-ата минута плътен удар на Ефе Али от сериозна дистанция попадна право в ръцете на Шейтанов.

В 65-ата минута Митко Митков стреля слабо в ръцете на Томов. Две минути по-късно резервата Мартин Хайдаров зарадва феновете на Локомотив. Той атакува по чудесен начин центрирана топка от Ангел Лясков и с глава преодоля Шейтанов.

Много бързо пловдивчани стигнаха до пълния обрат. В 71-рвата минута снаряд на Мартин Петков от фаул се отби в горната греда, а Мартин Паскалев беше най-съобразителен и прати топката в опразнената врата, докато Шейтанов бе на земята.

Септември не се отказа да преследва изравнителния гол и много бързо достигна до такъв. Пет минути след попадението на Паскалев домакините изравниха с хубав гол на Кубрат Йонашчъ. Той засече безупречно центриране на Митко Митков, насочено към втора греда. Йонашчъ засече от воле и не остави шансове на Томов за намеса.

В 82-рата минута Димитър Илиев се възползва от ужасяваща грешка в защитата на Септември. След центриране на Лясков от левия фланг, Мартин Паскалев прати топката с глава в наказателното поле. Там защитата на домакините действа много разконцентрирано, което даде шанс на Митко Илиев да изпревари Шейтанов и да прати топката във вратата.

Йоан Н'зи можеше да сложи точка на спора три минути по-късно, ако беше заложил на точността вместо на силата. Той стреля силно право в Шейтанов.

СЕПТЕМВРИ - ЛОКОМОТИВ 2:3
1:0 Виктор Очаи (39)

1:1 Мартин Хайдаров (67)
1:2 Мартин Паскалев (71)
2:2 Кубрат Йонашчъ (76)
2:3 Димитър Илиев (82)

Стартови състави:

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 18. Кубрат Йонашчъ, 27. Георги Върбанов, 26. Мартин Христов, 5. Михаил Полендаков, 8. Мартин Моран, 6. Виктор Очаи, 11. Борислав Рупанов, 19. Митко Митков, 20. Фаустас Степонавичус, 15. Бертранд Фоуриер;

ЛОКОМОТИВ: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 12. Ефе Али, 17. Николас Пенев, 14. Димитър Илиев, 99. Жулиен Лами;