Пресконференция след Общото събрание на акционерите на Левски

Десет от Монако сломиха Лион

Тимът на Монако победи отбора на Лион с 2:0 в гостуването си от втория кръг на френската Лига 1. С успеха играчите от Княжеството се изравниха по точки с шампиона Пари Сен Жермен, като само головата разлика задържа “шейховете” на върха. Олимпийците от своя страна се намират на дъното, като все още нямат отбелязан гол от началото на новата кампания.

Мачът започна лошо за тима на домакините, като само след четвърт час игра се контузи нападателят Ернест Нюама и бе сменен от грузинския национал Жорж Микаутадзе, а попаденията паднаха през втората част.

Монегаските бяха по-активни след почивката. В 65-ата минута Елиен Бен Сегир откри за Монако след асистенция на Магнес Аклиуш. В 80-ата минута пък Ламин Камара покачи преднината на гостите и предреши изхода от срещата.

В добавеното време голмайсторът Камара получи бързи два жълти картона за неспортсменско поведение и напусна преждевременно терена.