Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Брага обърна Рапид (Виена), неочаквана засечка за Ференцварош

Брага спечели с 2:1 домакинството си на Рапид (Виена) от плейофния кръг в Лига Европа. Успехът на португалците не дойде никак лесно, макар че Лукас Гъргич от Рапид получи червен картон още във 2-ата минута. Австрийският тим поведе чрез Гуидо Бургщалер в средата на първата част, но Брага стигна до обрат с попадения на Виктор Карвальо и Родриго Саласар.

Грубо нарушение на опирния халф Гъргич остави Рапид в намален състав и Брага изцяло доминираше, но в 25-ата минута красива атака на гостите завърши с точен изстрел на ветерана Бургщалер. Португалците възстановиха равенството след попадение с глава на Карвальо в 33-ата минута, а в 71-ата Саласар оформи крайния резултат с плътен шут от границата на наказателното поле.

Изненадата на вечерта беше нулевото равенство между Ференцварош и Борац (Баня Лука) на "Групама Арена". Унгарците стартираха сезона с амбиции за влизане в Шампионската лига, но отпаднаха от Мидтиланд, а днес се затрудниха с далеч по-скромен съперник в плейофа на Лига Европа.

През целия мач действията се водеха в половината на гостите, но нападателите на Ференцварош се надпреварваха да пропускат. Големият герой за Борац беше вратарят Филип Манойлович, благодарение на чийто изяви реваншът в Босна и Херцеговина се очертава да бъде много интересен.