Ботев (Враца) удари Локо (София) в "Надежда" с ранен гол

Ботев (Враца) победи с 1:0 Локомотив (София) в първи двубой от шестия кръг на efbet Лига. Даниел Генов донесе успеха с попадение още в третата минута на мача.

Победата днес е втора поредна за състава на Ботев и тимът взе глътка въздух след четири поредни загуби. Така играчите на Тодор Янчев вече са на 11-а позиция с шест точки. Локомотив от своя страна остава на седмо място с осем точки.

Още в третата минута на мача гостите откриха резултата. След центриране от ъглов удар Генов отклони кълбото и я прати в мрежата за 1:0 в полза на врачани.

До края на първата част срещата бе равностойна, като и двата тима имаха по няколко добри атаки, но до много чисти положения пред двете врати не се стигна.

През втората част срещата се игра предимно в половината на гостите, като на няколко пъти домакините можеха да изравнят. Най-близо бе Светослав Диков, който с глава стрела точно, но Федерико Бариос спаси.

Врачани имаха едно добро положение, но Бабакар Траорое не успя да насочи топката добре. Въпреки това неговият тим успя да запази аванса си и така да се поздрави с трите точки.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 0:1 БОТЕВ (ВРАЦА)
0:1 Генов (3)

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Любенов, 4. Димов, 3. Атска, 31. Станоев, 13. Рапосо, 5. Пицолис, 12. Франко, 26. Диара, 8. Славчев, 47. Ламбезе, 18. Диков

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Рубио, 11. Ачков, 29. Бачев, 33. Цонков, 70. Георгиев, 6. Карденес, 21. Траоре, 17. Ивайлов, 24. Смоленски, 9. Генов, 19. Переа