Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

РБ Залцбург взе солидна преднина срещу Динамо (Киев)

РБ Залцбург спечели с 2:0 гостуването си на Динамо (Киев) в първия сблъсък между двата тима от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Австрийският шампион взе солидна преднина след този мач и е сериозен фаворит преди реванша.

Гостите поведоха в 29-ата минута, когато Муса Йео с прекрасен извеждащ пас намери Нене Доржелес, който стреля във вратата за 0:1.

Второто попадение за австрийците падна от дузпа в 50-ата минута. Александър Караваев препъна Муса Йео в пеналта, а съдията посочи бялата точка. Мориц Кряергор реализира наказателния удар за 0:2.

В 84-тата минута и късметът не бе с Динамо, след като изстрел на Денис Попов се отби от гредата.

В крайна сметка РБ Залцбург си тръгна доволен от гостуването си в Люблин, където по стечение на обстоятелствата се игра мача. Австрийците са сериозен фаворит преди реванша след седмица, но Динамо е отбор, който едва ли ще се предаде без бой и ще опита да създаде трудности на съперника си в ответния двубой.