Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Десетима от Нюкасъл излъгаха Саутхамптън за успешен старт на сезона

Нюкасъл стартира успешно новия сезон в Премиър лийг, след като победи трудно с 1:0 на "Сейнт Джеймсис Парк" завърналия се в елита отбор на Саутхамптън. “Свраките” останаха с човек по-малко още в средата на първото полувреме след спорен червен картон на Шер, но въпреки това успяха да поведат точно преди почивката чрез Жоелинтон след грешка на Алекс Маккарти. През второто полувреме “светците” имаха тотално надмощие, но така и не успяха да стигнат до гол.

Срещата започна с много трудни моменти за Нюкасъл. Още в 11-ата минута Джак Стивънс прати топката във вратата на Поуп, но попадението бе отменено заради засада. В 28-ата домакините останаха с човек по-малко след невъздържана проява на Фабиан Шер, който понечи да удари с глава Бен Бреретон Диас. Чилиецът преекспонира ситуацията и въпреки че контактът бе минимален, се просна на тревата. Самият Диас преди това провокира Шер, след като го изблъска в гръб. Крейг Поусън обаче показа директен червен картон на бранителя на Нюкасъл.

Саутхамптън имаше предимство, но пропусна шансовете си, като най-чистата възможност пропиля именно Диас, който не бе точен с глава отблизо. Така дойде последната минута на първото полувреме, когато Алекс Маккарти сгреши, като подаде на топката на Александър Исак, който веднага намери Жоелинтон. Бразилецът стреля в ъгъла от десетина метра за 1:0.

В 52-рата минута удар на Армстронг бе блокиран пред голлинията, а след това Бреретон Диас не успя с добавката. “Светците” продължиха да натискат в търсене на изравнителен гол. Нюкасъл обаче се бранеше самопожертвувателно. В крайна сметка “свраките” устояха на натиска и записаха успешен старт на новия сезон.