Купата на Германия започна с неочаквана драма

В днешния 16-и август (петък) стартира турнирът за Купата на Германия. В него се изиграха четири срещи, като в тях нискодивизионни отбори срещнаха елитни тимове. В първите три двубоя за вечерта видяхме изключителна драма, която не позволи изходът да се реши в рамките на редовното време и нещата преминаха към продължения.

Бившият отбор на Тодор Неделев - Майнц 05, мина през ада, за да изкове успех с 3:1 срещу третодивизионния Веен. Съставът от град Висбаден поведе в 14-ата минута с гол на Тарик Гозюсирин и изпусна водачеството чак в 59-ата минута, когато Доминик Коор изравни. Скоростен обрат обаче не последва и гостите трябваше да изчакат чак двете продължения по 15 минути, за да стигнат до победата. Йонатан Буркарт изведе своите за първи път напред в 113-тата минута, а Надим Амири в заключителните секунди на второто продължение Надим Амири оформи крайния резултат.

Междувременно голямата драма бе при гостуването на Хофенхайм на тима от четвъртото ниво на германската футболна пирамида - Вюрцбургер Кикерс. В рамките на редовните 90 минути срещата завърши при равенство 1:1, като домакините поведоха в 11-тата минута с попадение на Енес Куес, а гостите се добраха до равенството след автогол на Ебрахим Фарахнак в 19-ата минута.

След това срещата премина в етап на две продължения по 15 минути. Там домакините пак поведоха с гол на Мориц Ханеман, като на играчите на Хофенхайм отново не им отне много време да изравнят и в 107-ата минута Мариус Бюлтер отбеляза попадението, с което прати мача в изпълнение на дузпи.

При ударите от "бялата точка" футболистите от елита бяха безкомпромисни и вкараха пет гола. Точни бяха Андрей Крамарич, Мергим Бериша, Мариус Бюлтер, Антон Щах и Юлиан Юстван. Съперникът от четвърта дивизия опита да изпоти отново гостите от елита, като футболистите на Вюрцбургер - Мориц Ханеман, Фабиан Весиг и Максимилиан Цайзер, свършиха своята работа и оплетоха топката в мрежата. Пропускът на Доминик Майзел обаче се оказа фатален и Хофенхайм продължи напред след общ резултат 7:5.

Сериозни трудности изпита и новакът в Бундеслигата - Санкт Паули, който прогресира също след продължения и победа с 3:2 срещу друг отбор от четвърта дивизия - Хелешер, който два пъти повеждаше, но в крайна сметка не постигна големия успех. Там Сирил Аконо откри в 11-тата минута, а Йоханес Егещайн изравни в 63-тата. Мариус Хауптман даде отново аванс на домакините, а Адам Дзвигала даде нова надежда на Санкт Паули чак в 4-ата минута на добавеното време. След това в 113-тата минута Ларс Рицка изригна и прати гостите в следващия кръг на турнира.

В късния мач за вечерта колосът на германския футбол, който преживя доста турболентни времена напоследък, спечели с 4:0 срещу тима на Улм и загатна на феновете си, че ще бъде доста по-мотивиран отбор през идната кампания.