Томас Мюлер вдъхнови Байерн за успех за Купата

Отборът на Байерн (Мюнхен) спечели с 4:0 срещу тима на Улм в среща от първия кръг на турнира за Купата на Германия. Голяма заслуга за победата на баварците имаше Томас Мюлер, който отбеляза два гола (12', 15'), а категоричният резултат оформиха Кингсли Коман (79') и Хари Кейн (90'+4').

Срещата бе дебют в официален мач за новия старши треньор на Байерн - Венсан Компани. Той не спести силите на топ играчите си и пусна в игра на вратата Нойер, пред него в отбрана бяха Упамекано и Кимих, а средни и атакуващи позиции действаха Мюлер, Мусиала и Тел.

Гостите започнаха вдъхновени и на практика си решиха изхода от двубоя след само четвърт час игра. След суматоха в наказателното поле на домакините топката попадна в Томас Мюлер, който шутира в опразнената врата и откри резултата. Само четири минути по-късно Мюлер отново се оказа на правилното място и в правилното време, за да засече подаване на границата на малкия пеналт и пак оплете коженото кълбо в мрежата.

Минутите до края на полувремето минаха под диктовката на баварците, които изцяло контролираха събитията на терена, а след почивката нещата не се промениха. Пропуски направиха Кимих, Тел и Павлович, а домакините от Улм се събудиха чак след 50-ата минута, когато Ромарио Рьош изпробва късмета си.

Четвърт час преди края на редовното време Кингсли Коман от Байерн падна в наказателното поле и поиска дузпа, но съдията не обърна внимание на ситуацията и дори отказа да я преразгледа чрез системата VAR.

В крайна сметка се оказа, че баварците нямат нужда от дузпа и допълнителна съдийска помощ, тъй като само пет минути по-късно Олисе намери търсещия дузпа преди малко Коман, който овладя топката и с прецизен шут в долния десен ъгъл направи класиката в резултата.

Вечерта не мина и без попадение на головата машина Хари Кейн. Той първоначално се разписа в 86-ата минута, но главният съдия Свен Яблонски го отмени, тъй като отчете, че е имало нарушение при победоносната атака. Само седем минути по-късно обачар Мюлер завърши чудесната си вечер и с асистенция, предоставяйки страхотен пас към британеца, който заби топката с глава и не остави шанс на стража на домакините Кристиан Ортаг.

Освен срещата на Байерн тази вечер се изиграха и още три срещи турнира за Купата на Германия, като баварците бяха единственият отбор, който изкова победата си в рамките на редовните 90 минути.