РБ Залцбург се оказа прекалено силен за Твенте

РБ Залцбург преодоля третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Австрийците завършиха 3:3 при гостуването си на Твенте и с общ резултат 5:4 продължават напред. На плейофите за влизане в груповата фаза те ще се изправят срещу Рейнджърс или Динамо (Киев).

Нидерландците показаха характер, въпреки че губеха с 0:2 до 25-ата минута след голове на Мауриц Кьаргор и Нене Доргелес. Меес Хилгерс върна едно попадение малко преди почивката, но в самото начало на втората част Муса Йео отбеляза нов гол за гостите. Алек ван Хооренбеек направи резултата 2:3 в 64-ата минута, а малко преди края Сем Стайн изравни, но това не бе достатъчно за домакините, които бяха загубили с 1:2 първия мач.

Твенте си бе гарантирал участие в груповата фаза на Лига Европа още преди тези двубои. Тимът на Пеп Линдерс пък ще се опита да стигне до групите на Шампионската лига за шести пореден сезон. Австрийският тим доминираше в големи периоди от днешния двубой, а защитата на съперника имаше сериозни проблеми с бързите атакуващи играчи на Залцбург и оставяше прекалено много пространство и време на халфовете им.