Силно второ полувреме донесе три точки на ЦСКА 1948 в Пловдив - отзивите от "Лаута"

Добруджа помете Несебър

Добруджа разби с 6:1 Несебър в мач от четвъртия кръг на Втора лига. Лукас Кардосо откри, а Андриан Димитров удвои още до 15-ата минута. Никола Гелин намали за гостите в началото на втората част. След това обаче с по два гола Петър Георгиев и Джорджо Димитров съсипаха съперника.

С успеха си днес Добруджа вече има осем точки в актива си и заема трета позиция - на две от лидерите Лудогорец II и Пирин (Благоевград). Несебър от своя страна е предпоследен с три точки.

Кардосо откри за домакините още в петата минута на мача. Халфът засече с глава центриране отдясно.

Десетина минути по-късно след ново центриране отдясно Адриан Димитров удвои също с глава.

В началото на втората част Несебър намали. Гелин бе изведен на чиста позиция и технично прати топката покрай вратаря.

В 55-ата минута обаче Добруджа стигна до ново попадение. Георгиев стигна до стрелкова позиция и прониза Пламен Пепеляшев.

Скоро Георгиев стигна до ново попадение на сметката си след като Пламен Димов не успя да спре една топка в наказателното поле и позволи на нападателя да премине покрай вратаря и да направи 4:1.

В 70-ата минута резервата Джорджо Димитров направи 5:1 в полза на домакините.

Седем минути преди края Димитров вкара втория си гол в мача, след като бе изведен на празна врата от Велислав Боев.

ДОБРУДЖА 6:1 НЕСЕБЪР
1:0 Лукас Кардосо (5)
2:0 Адриан Димитров (15)
2:1 Никола Гелин (46)
3:1 Петър Георгиев (55)
4:1 Петър Георгиев (60)
5:1 Джорджо Димитров (70)
6:1 Джорджо Димитров (83)