Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Първо олимпийско злато за Испания в женската водна топка

Отборът по водна топка в най-добра форма при жените Испания спечели олимпийската титла след победа 11:9 във финала на Игрите в Париж 2024 над друга суперсила - Австралия.

Първата четвъртина завърши 2:2, а след това испанките поеха инициативата - 1:0, 4:3, 4:4. Решителният гол беше за 11:7 около 30 секунди преди края, след което испанките вече почнаха да мислят преждевременно за шампионското шампанско и допуснаха две почети попадения.

И двата тима стигнаха до финала по драматичен начин след изпълнение на дузпи, което се случи за първи път в женската водна топка на олимпийски игри - и двата полуфианла да се решат по такъв начин.

Испания беше сребърен медалист от Токио 2020, докато за Австралия това е първи медал във водната топка от Лондон 2012, а иначе последната им титла е от Сидни 2000. За Испания златния медал е първи в историята.

Нидерландия спечели бронзовия медал след 11:10 срещу САЩ, правейки изумителен обрат в последната четвърт, спечелена от "лалетата" с 5:1.

Финалът при мъжете е в неделя от 15 между Сърбия и Хърватия, а от 11:35 е битката за бронза между САЩ и Унгария.