Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Нюкасъл помете Жирона в контрола

Нюкасъл се наложи над Жирона с 4:0 в приятелски мач, който се изигра на „Сейнт Джеймсис Парк“.

Шон Лонгстаф даде аванс на Нюкасъл още в 4-ата минута, а Джейкъб Мърфи удвои преднината на своя тим десет по-късно. В 16-ата минута резултатът вече бе 3:0, след като и Антъни Гордън се разписа във вратата, пазена от Пауло Гасанига.

Нюкасъл получи правото да изпълни дузпа в 21-вата минута, но Александър Исак пропусна възможността да се разпише от бялата точка. Шон Лонгстаф вкара четвърти гол във вратата на Жирона в 38-ата минута, с което оформи и крайния резултат. През второто полувреме „свраките“ намалиха оборотите, а до още попадения не се стигна.

За „свраките“ предстои още една проверка преди началото на сезона в Премиър лийг. Тя ще бъде в днешния 10-и август (събота) срещу Брест отново на собствения си стадион, докато Жирона ще се изправи срещу друг английски отбор - Борнемут в последната си контрола преди първия двубой в Ла Лига.