Тодор Михалев не успя да се класира за финала на олимпийското състезание по модерен петобой

Българинът Тодор Михалев не успя да се класира за финала на олимпийското състезание по модерен петобой, който се състоя в двореца "Версай" край Париж.

27-годишният Михалев, който дебютира на най-големи спортен форум, завърши 12-и от 18 стартирали в първия полуфинал с 1491 точки, като само първите девет продължават борбата за титлата утре от 18:30 часа.

Той беше шести след първите три дисциплини - конната езда, фехтовка и плуване на 200 метра свободен стил, но изостана в решаващия лейзър рън (крос кънтри бягане на 3 километра и четири стрелби). Българинът стартира финалната двойна дисциплина с 11 секунди преднина пред десетия, но в средата на дистанцията изпадна от топ 9 и до края не успя да навакса, като в крайна сметка завърши на 9 секунди и на 9 точки зад финиширалия девети представител на домакините Валантен Прад.

Най-добър в първия полуфинал беше вицешампионът от Токио 2020 Ахмед Елженди (Египет) с олимпийски рекорд от 1516 точки.