Неприятно: Съперник уцели Григор в слабините

Григор Димитров стана "жертва" на летяща топка в Монреал. Най-добрият български тенисист стартира в четвъртък вечерта участието си в "Мастърс" турнира с разгромна победа с 6:1, 6:0 срещу Ринги Хиджиката, извоювана след едва 56 минути игра.

Григор стартира със свръхзвукова победа в Монреал

В хода на мача Григор сбърка при изпълнение на сервис и веднага бръкна в левия си джоб, за да извади нова топка. Хиджиката обаче върна топката от несъстоялото се разиграване, а нашият тенисист не успя да пресече летежа й с ракетата си и тя попадна право в слабините му. От другата страна на корта Хиджиката се засмя, но на Димитров въобще не му беше забавно и се сви от болка.

По-късно 10-ият в света Григор Димитров коментира ситуацията пред Tennis Channel.

“Беше болезнено. Боли, боли. Опитах да спра топката, но беше ветровито и в последната секунда топката се премести, а аз останах на място. В следващите 3-4 гейма не беше забавно. Накара ме да се концентрирам повече върху топката”, заяви той през смях.

Това не е първият случай, в който Григор получава удар в слабините. Той обаче също е уцелвал съперник в интимната част. Миналата година жертва на неговия мощен бекхенд стана Иля Ивашка от Беларус, който при едно излизане на мрежата по време на мача им от втория кръгъ на “Уимбълдън” получи топка право в слабините.