Германия прати Гърция вкъщи и продължава на полуфинал на Олимпиадата

Мъжкият национален отбор на Германия победи със 76-63 (11:21, 25:15, 23:16, 17:11) Гърция в четвъртфинален сблъсък от баскетболния турнир на Олимпиадата в Париж. Световните шампиони чакат своя съперник на полуфинала от двойката Франция - Канада, които ще се срещнат днес от 19:00 часа.

Иначе срещата във френската столица започна силно за баскетболистите на Василис Спанулис, които след 10 минути игра водеха с 10 точки пред съперника си (21-11), но още във втората част германците се върнаха в срещата, спечелиха с 25-15 и на почивката двата отбора се оттеглиха при равенство 36-36. След паузата доминацията на Шрьодер и компания продължи, като Бундестимът влезе с преднина от 7 точки в заключителната четвърт. В нея гърците успяваха да се доближават до опонента си, но в крайна сметка силите не им стигнаха за обрат.

Най-резултатен за успеха на Германия беше Франц Вагнер с 18 точки, 13 вкара Денис Шрьодер. За Гърция Янис Адетокунбо беше над всички с 22 точки, 12 добави Томас Уолкъп.