Кирил Милов отстъпи в първата си схватка в Париж

Кирил Милов допусна загуба в дебюта си на Олимпийски игри в категорията до 130 килограма в класическия стил. Българинът загуби от Ясмани Фернандес (Чили) в 1/8-финал в Париж.

Сребърният медалист от световно първенство започна схватката с умерено темпо с цел да бъде първия борец от двамата, който ще бъде поставен в партер. 27-годишният ни национал не предприе атака, но пък Фернандес бе поставен в партер.

Милов даде всичко от себе си да измести Фернандес, но неуспешно. Първата част завърши с доминация с равенство в битката за захватите. И двамата олимпийци не успяха да завоюват позиция, от която да приложат техника за поваляне.

Втората част започна доста по-динамично. След около 30 секунди борба дупничанинът бе поставен в партер. Кубинецът с чилийски паспорт не успя да се възползва от ситуацията. Когато двамата спортисти бяха изправени, Милов се хвърли в атака. Европейският шампион от 2022-а в по ниската категория се бори здраво, за да получи още една възможност да атакува от партер и такава му бе дадена.

Българинът не успя да отбележи обръщане и така при резултат 1-1 Ясмани Фернандес бе обявен за победител, тъй като отбеляза точка последен.

Ако 36-годишният южноамериканец стигне до финал в категорията, то Милов може да бъде изведен на репешаж и да се бори за бронзов медал.