Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Гатузо стартира с победа и в Хърватия

Големият Дженаро Гатузо продължава с успешното си представяне начело на хърватския Хайдук (Сплит) и след като отстрани първия си съперник в Европа, сега направи и победен дебют в хърватското първенство - ХНЛ.

В мач от първия кръг на шампионата отборът Сплит победи тима на Славен Белупо с 2:1, като всички голове паднаха през първото полувреме. От момчетата на Гатузо вкараха Марко Ливая (18') след точно изпълнена дузпа, както и Абдулие Санянг (37') след асистенция на Марко Ливая. Попадението за съперника отбеляза 19-годишният Матей Шакота.

Отборът от Белупо довърши мача с човек по-малко след като в добавеното време Лука Лукич получи втори жълт картон.

Следващият мач на Хайдук след броени дни на 8-и август (четвъртък) в първи двубой от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите, а на 11-ти август (неделя) е новата шампионатна среща срещу Локомотив (Загреб).