Лудогорец загря за Карабах с разгром над Арда

Лудогорец разби с 5:1 у дома Арда (Кърджали) в двубой от третия кръг на efbet Лига. “Орлите” бяха по-активният тим на терена, създадоха повече чисти положения и заслужено стигнаха до успеха. С два гола се отчете Сон, който вкара първото и последното попадение (8’ и 73’) за своя тим. Освен това испанецът се отчете и с асистенция. Квадво Дуа (44’), Руан Круз (47’) и Спас Делев (57’) бяха останалите голмайстори за разградчани. Единственото попадение за гостите вкара Феликс Ебоа Ебоа в края на двубоя (88’). Така Лудогорец загря с изразителна победа за предстоящия си мач с Карабах от третия предварителен кръг на ШЛ.

Първият изстрел в срещата бе на сметката на домакините и дойде в 6-ата минута. Тогава Спас Делев стреля от дистанция от пряк свободен удар, но топката премина встрани от вратата.

Само 2 минути по-късно резултатът беше открит. Педро Нареси пусна извеждащо подаване към Дени Групер, който центрира по прекрасен начин към наказателното поле. Там Сон се откъсна от защитниците на Арда и от близко разстояние засече за 1:0.

След попадението темпото на играта поспадна и сериозни положение в следващите минути не се създаваха. В 21-ата удар от дистанция На Боби Цонев премина встрани от вратата на Бонман.

Последваха нови спокойни минути, в които опасни положения липсваха. В 44-ата минута обаче Лудогорец нанесе втори удар. Кайо Видал изведе Дени Групер, който отново центрира отляво. Този път обаче топката дойде по-високо, но Квадво Дуа успя да засече и да покачи резултата с 2:0.

Второто полувреме стартира по перфектен начин за разградчани, които сложиха точка на спора. При една от първите си атаки за втората част Сон пусна прекрасен извеждащ пас към Руан Круз, с който го остави очи в очи с Анатолий Господинов. Нападателят прокара топката под плонжа на вратаря и вкара за 3:0.

В 56-ата минута Дени Групер се включи добре отляво в наказателното поле и пусна пас надясно към Кайо Видал. Крилото на “орлите” стреля опасно, но Господинов успя да спаси. Само минута по-късно резултатът още повече набъбна. Педро Нареси направи много добро дълго диагонално подаване към Спас Делев, който овладя добре, обърна се и от границата на наказателното поле с левия крак направи резултата 4:0.

10 минути след четвъртото попадение Дерой Дуарте отправи шут от около 13-14 метра, но кълбото премина покрай вратата. Гостите отговориха с удар от дистанция на Иван Тилев, който също беше неточен.

В 73-ата минута Лудогорец продължи с головата фиеста. Двойно подаване между Сон и Спас Делев доведе до това испанецът да остана очи в очи с вратаря на Арда и с хубав удар в близкия ъгъл да реализира пето попадение.

В 87-ата минута Арда успя да върне едно почетно попадение. Тонислав Йорданов центрира отляво от пряк свободен удар, а в наказателното поле Феликс Ебоа Ебоа надскочи Диниш Алмейда и засече с глава за 5:1. Това бе дебютно попадение за камерунеца.

Така Лудогорец записа втора победа в родния елит. Арда от своя страна е с една победа и две загуби.

ЛУДОГОРЕЦ 5:1 АРДА