Сензация във Варна! ЦСКА - София пометен от новака Спартак, Дюлгеров спаси "червените" от още по-голям разгром

Сензация във Варна! ЦСКА - София загуби с 0:3 гостуването си на новака Спартак в мач от третия кръг на efbet Лига. Ахмед Ахмедов откри резултата в 14-ата минута, а пак той удвои в 39-ата минута. Автогол на Иван Дюлгеров в 59-ата минута увеличи преднината на домакините на три гола.

31 Спартак (Варна) 3:0 ЦСКА - София

Разгромът на "червените" можеше да е още по-тежък, тъй като през първата част "соколите" пропуснаха къп чисти положения, а веднъж и гредата спаси софиянци след шут на Ахмедов.

Александър Томаш направи само една промяна от равенството 2:2 на ЦСКА 1948 в предния кръг. Антонио Вутов замени Радослав Димитров. Мартин Величков бе вратар, а останалите титуляри бяха Величков, Пърце, Грънчов, Бауренски, Цветков, Лесняк,Ромееш, Илич, Па Конате и Ахмедов.

Атаката на "червените" отново поведе Чорбаджийски, който бе подпомаган от норвежкото трио Скаршем-Линдсет-Хайнц плюс Шопов. В отбрана пък Стипич за пореден път предпочете новото попълнение Делова за партньор на Петров пред Кордоба.

Първият точен изстрел отиде на сметката на домакините. Във втората минута Ахмедов се освободи добре от централните защитници на "червените" пред наказателното поле и отправи удар с десния крак, но право в ръцете на Дюлгеров.

Агитката на новака в елита показа специална хореография преди мача на "Коритото", докато гостите заради наказание нямаха право на подкрепа от техните фенове. Димитър Бербатов пък се появи в ложата на стадиона, за да гледа срещата между двата тима.

В 13-ата минута Илич изведе Ахмедов сам срещу Дюлгеров, но стражът изби в корнер.

След неговото изпълнение Цветков стреля с летящ плонж, насочвайки топката към Ахмедов. Бившият футболист на ЦСКА - София майсторския я отклони с пета в мрежата на "червените".

В 21-ата минута Спартак като по чудо не поведе с 2:0. Вутов изведе Ахмедов фронтално очи в очи с Дюлгеров.

Таранът пробва да вкара, "копвайки" топката, но стражът на "червените" не трепна и изби. Последва нов шут на нападателя, който бе блокиран, а след него Ромееш отправи силен удар под ъгъл, но и този път Дюлгеров изби.

В 21-ата минута "соколите" изпуснаха нова великолепна възможност. Илич изведе за пореден път Ахмедов сам срещу вратаря, а шутът на нападателя разтресе горната греда.

Много по-силната игра на варненци бе подплатена с второ попадение на Ахмедов в 39-ата минута. Величков пусна дълъг пас към Ромееш. Шопов можеше да го пресече, но се спъна и размина с топката. Последва набег на крилото към наказателното поле на "червените". Там изчака заходилият зад гърба му Ахмедов и го изведе очи в очи с Дюлгеров, а таранът реализира след шут с левия крак от десетина метра.

На полувремето Стичич пусна цели четирима нови футболисти, като показа, че е сбъркал тотално стартовите 11, с които започна мача. Дебют направи Джейсън Локило, а Иван Турицов, Браян Кордоба и Матиас Фаетон също се появиха в игра. В 56-ата минута Тибо Вион пробва удар от въздуха, който Величков спаси.

Няколко минути по-късно феновете на Спартак отново празнуваха, тъй като тимът им поведе с 3:0. Лесняк стреля от около 20 метра, топката се отби в дясната греда на плонжиралия Дюлгеров, но за негово нещастие след това се удари в гърба му и влезе в мрежата.

В 69-ата минута Илич изведе Ромееш сам срещу Дюлгеров. Крилото стреля, но вратарят спаси. Тук дори да бе паднало попадение, то нямаше да бъде зачетено поради засада, която страничният рефер маркира.

Седем минути преди края на редовното време Чорбаджийски отправи удар с глава, а резервният страж на домакините - Виденов, без проблем улови.

До края на двубоя ЦСКА - София пробва да вкара поне почетно попадение, но варненци се бранеха добре, а в предни позиции не пропускаха всяка възможност за контраатака, което не позволи на "червените" да създадат нещо по-опасно пред вратата на "соколите".

СПАРТАК (ВАРНА) - ЦСКА - СОФИЯ 3:0

1:0 Ахмед Ахмедов (14)
2:0 Ахмед Ахмедов (39)
3:0 Иван Дюлгеров (59-автогол)

СПАРТАК (ВАРНА): 76. Величков, 4. Пърце, 5. Бауренски, 6. Цветков, 8. Лесняк, 14. Ромееш, 16. Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмедов, 39. Вутов, 44. Грънчов

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Дюлгеров, 15. Вион, 4. Петров, 5. Делова, 3. Санянг, 26. Кареасо, 8. Шопов, 10. Линдсет, 14. Хайнц, 7. Скаршем, 16. Чорбаджийски