Аржентина изхвърли Украйна и се класира за следващата фаза на Олимпийския турнир по футбол

Аржентина победи с 2:0 Украйна в последния кръг на груповата фаза на мъжкия футболен турнир от Олимпийските игри в Париж и по този начин си осигуриха място в следващата фаза. Отборът на Хавиер Масчерано излезе пределно мотивиран и владееше топката. На два пъти Хулиан Алварес отправи опасни удари, а един добави Лучано Гонду, който бе блокиран от вратаря на европейците. В крайна сметка “албиселесте” се добра до първото попадение веднага след почивката, когато Тиаго Алмада успя да открие резултата с брилянтен изстрел извън наказателното поле. Впоследствие украинците взеха инициативата и опитаха да стигнат до изравняване, но безуспешно. Точка на спора сложи Клаудио Ечевери в самия край на срещата, когато отбеляза второ попадение и осигури второто място на Аржентина в група “B”.

Именно “черната котка” на тима на Аржентина - Мароко, който успя да ги победи в скандален двубой в началото на турнира, успя да стигне до втора победа в турнира, надделявайки с категоричното 3:0 над аутсайдера Ирак в другата среща и да спечели тази група. Точни за африканците бяха Амир Ричардсън (19’), Софиан Рахими (28’) и Ез Абде (36’), като всички попадения паднаха още през първата част на двубоя.