Египет пребори Испания за първото място в групата им

Олимпийският национален отбор на Египет записа важна победа с 2:1 в директния сблъсък със състава на Испания до 23 години в последния им мач от група С на футболния турнир в Париж 2024, който се изигра в Бордо.

В герой за египтяните се превърна Ибрахим Адел, който вкара и двете попадения за своя тим. В 40-ата минута той се разписа със страхотен шут от дъгата на наказателното поле след асистенция на Зизо. В 62-рата минута лявото крило се възползва от груба грешка на Йон Пачеко и със своя удар прати топката покрай Алехандро Итурбе за втория си гол в мача. Силите на испанците стигнаха само за почетно попадение на Самуел Омородион, който беше точен с глава след центриране на Серхио Камейо в самия край на редовното време.

В другия мач от последния кръг в групата тимовете на Доминиканска република и Узбекистан завършиха наравно 1:1 на „Парк де Пренс“. Рафаел Нунес вкара гола за доминиканците с точно изпълнена дузпа в 51-вата минута, а седем по-късно Алишер Одилов реализира изравнителното попадение за узбеките.

Така Египет събра 7 точки и спечели групата, продължавайки към ¼-финалите на турнира. За елиминациите се класира и Испания, която завърши на второ място с 6 пункта. Доминиканска република си тръгва с 2 точки и третата позиция в групата, а на дъното остана Узбекистан само с 1 пункт. Следващите съперници на египтяните и испанците ще бъдат съответно втория и първият в група D, чиято развръзка ще стане ясна по-късно днес.