С почти цял отбор юноши на Барселона Испания се измъчи на старта в Париж

Десет дни след триумфа на Испания на Евро 2024 олимпийската селекция на “Ла фурия роха” стартира с измъчена победа участието си на Олимпиадата в Париж. На “Парк де Пренс” иберийците надвиха с 2:1 Узбекистан в среща от група “С”.

Испанците са сребърни медалисти от предишните Игри и сега очакванията към тях са високи. В този мач обаче те не се представиха кой знае колко силно, но все пак стигнаха до успеха след победен гол на Серхио Гомес в 62-рата минута. Малко преди това досегашният футболист на Манчестър Сити пропусна дузпа.

Десният бек Марк Пубил изведе Испания напред в 29-ата, а в края на първото полувреме узбеките изравниха от дузпа чрез най-известния си играч Елдор Шомуродов от Рома. В заключителните секунди на двубоя съдиите преразглеждаха спорна ситуация за евентуален втори наказателен удар в полза на Узбекистан, но прецениха, че нарушение не е имало.

Отделно още при 0:0 имаш дискусионно положение за дузпа в ущърб на испанците, но и то беше подминато.

За Испания започнаха седем юноши на Барселона - Арнау Тенас, Ерик Гарсия, Пау Кубарси, Хуан Миранда, Фермин Лопес, Серхио Гомес и Абел Руис, а в течение на мача се появиха още няколко възпитаници на "Ла Масия" Селекционер на тима пък е Санти Дения, който наследи Луис де ла Фуенте, когато през 2022 г. той пое мъжкия отбор. В групата даже има двама от тези, които станаха европейски шампиони - Фермин и Алекс Баена, които в Германия имаха периферна роля.

“Фуриите” изиграха доста колеблива първа част, но все пак успяха да излязат напред чрез Пубил в 29-ата. В края на това полувреме главният съдия посочи бялата точка пред вратата на Испания за нарушение на бранителя Пау Кубарси, което обаче беше доста спорно. По това време футболистът на Барса вече имаше жълт картон, но не получи втори. Шомуродов беше точен от 11-те метра за 1:1.

На почивката испанският селекционер замени Кубарси, а и отборът заигра доста по-силно. Така се стигна до 59-ата, когато Гомес пропусна дузпа, стреляйки право в центъра, където вратарят успя да избие.

Все пак три минути след това новият състезател на Реал Сосиедад беше точен за 2:1, което се оказа и победното попадение.

Другите съперници в групата са Египет и Доминиканската република.