Сърбия с безпроблемно начало срещу Франция в Париж

Световният шампион Сърбия стартира без проблеми участието си в женския волейболен турнир на Олимпиадата в Париж 2024. Състезателките на Джовани Гуидети биха категорично домакините от Франция с 3:0 (25:17, 25:17, 25:22) в първата си среща от Група А, играна тази вечер пред около 9500 зрители в залата на "Саут Пари Арена 1".

САЩ започна с фалстарт защитата на титлата си

В следващия си мач Сърбия ще играе с настоящият олимпийски шампион САЩ, който днес започна с драматична загуба от Китай с 2:3 гейма. Двубоят е в сряда (31 юли) от 18,00 часа българско време. Франция пък ще излезе срещу китайките в четвъртък (1 август) от 22,00 часа.

Най-полезни за Сърбия станаха Тияна Бошкович (2 блока и 35% ефективност в атака) и Александра Ужелац (2 блока, 2 аса, 50% ефективност в атака и 59% перфектно посрещане) съответно с 14 и 13 точки за победата.

За французойките Амели Ротар (3 блока, 47% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) и Халимату Ба (1 ас, 30% ефективност в атака и 15% перфектно посрещане) реализираха 12 и 10 точки.

Снимки: volleyballworld.com