Италия даде само гейм на Доминикана на старта в Париж 2024

Шампионките от тазгодишната Волейболна Лига на нациите за жени от Италия започнаха с победа участието си на Олимпиадата в Париж 2024. Момичетата на легендарния Хулио Веласко дадоха само гейм и се наложиха над Доминиканската република с 3:1 (25:19, 24:26, 25:21, 25:18) в първия си мач от Група С, игран тази сутрин пред близо 9500 зрители в залата на "Саут Пари Арена 1".

В следващата си среща "Скуадра адзура" ще играе с Нидерландия, докато доминиканките ще излязат срещу европейския шампион Турция. И двата двубоя са в четвъртък (1 август).

Над всички за Италия бе звездата Паола Егону със страхотните 25 точки (1 блок, 3 аса и 40% ефективност в атака) за победата. Капитанката Анна Данези и Мириам Сила добавиха още 11 и 10 точки за успеха.

За тима на Доминиканската република Гайла Гонсалес реализира 21 точки (1 блок и 49% ефективност в атака), а Йонкайра Пеня Исабел и Хинейри Мартинес се отчетоха с по 12 точки, но и това не помогна за победа.

Снимки: volleyballworld.com