Арсенал обърна Манчестър Юнайтед в злощастен мач за "червените дяволи"

Арсенал спечели с 2:1 приятелския мач с Манчестър Юнайтед, който е част от турнето на двата тима в САЩ. Срещата се игра на супермодерния "SoFi Stadium" в Ингълууд, Калифорния. "Артилеристите" измъкнаха успеха след обрат и нанесоха второ поражение на "червените дяволи" това лято. За Ерик тен Хаг пък освен загубата, имаше и още лоши новини, свързани с Расмус Хойлунд и Лени Йоро, които напуснаха мача още през първото полувреме с контузии. Именно Хойлунд (10') даде преднина на Юнайтед, но лондончани измъкнаха победата с попадения на Габриел Жезус (26') и Габриел Мартинели (81').

Срещата започна добре за Юнайтед, който поведе още в 10-ата минута. Расмус Хойлунд получи пас в предни позиции от Маркъс Рашфорд, успя да се справи с прекия си пазач и отбеляза през краката на вратаря за 0:1.

Малко след това обаче датчанинът получи травма и бе заменен принудително от Ханибал Мейбри още в 16-ата минута.

Арсенал бързо се окопити и в 26-ата минута изравни. Итън Нуанери прати успоредно подаване към Габриел Жезус, който засече топката във вратата за 1:1, макар в ситуацията да останаха сериозни съмнения за засада.

След това в 35-ата минута и новото попълнение на "червените дяволи" Лени Йоро почувства болки и също бе заменен принудително от Рийс Бенет.

Второто полувреме бе една идея по-скучно и положенията пред двете врати не бяха твърде много. Арсенал обаче стоеше малко по-добре и успя да стигне до втори гол в 81-вата минута чрез Габриел Мартинели. Бразилецът пое топката по лявото крило, финтира прекия си пазач и успя да промуши кълбото през краката на Джони Еванс, за да го прати в мрежата за 2:1.

В края Юнайтед се активизира и на два пъти бе близо до равенството, като първо при едно центриране от корнер топката опасно се насочи към вратата, но стражът Карл Хайн успя да се намеси, а и напречната греда му помогна.

В добавеното време "червените дяволи" успяха и да отбележат втори гол, но той бе след очевидно нарушение срещу вратаря и съдията моментално наду свирката за фаул.

Двата тима се бяха разбрали да изпълняват дузпи след края на мача, независимо от неговото развитие. При тях Ман Юнайтед спечели с 4:3 точни изстрела, като само младият Итън Уитли пропусна за "червените дяволи", докато грешниците за Арсенал бяха Кай Хавертц и Якуб Кивиор.

Следващата проверка за "топчиите" е с Ливърпул на 1 август, докато за Юнайтед предстои среща с Бетис на същата дата.