Швеция поднесе изненадата в хандбала

Фаворитът за спечелването на олимпийското злато в женския хандбал Норвегия загуби от Швеция с 28:32.

Норвежките, лишени от звездата си Хени Рейстад, почиваща поради травма в глезена, се сринаха през второто полувреме. След като водеха с 19:15 в 36-ата минута, те трябваше да отстъпят с 28:32. Тимът на Норвегия е световен шампион от 2021-а година и европейски от 2022-а.

Мачът изглеждаше равностойно в голяма част от времето, но в последните пет минути те допуснаха да завършат точно три поредни атаки и това позволи на шведките чрез десния си гард Нина Копанг, вкарала 7 гола, да направят разликата. В неделя Норвегия ще има нов сериозен тест – тежък мач срещу отбора на Дания, която размаза Словения с 27:19. За Швеция 8 гола вкара Натали Хагман, а за състава на Норвегия по 7 реализираха Нора Мьорк и Стине Бреда Офгедал.