Французойките с труден старт на хандбала

Домакините от Франция стартираха с доста измъчена победа 31:28 над Унгария в група В на Олимпийския турнир по хандбал, но изненадата в първия ден дойде в група А. Там Норвегия, другият голям фаворит за спечелването на олимпийското злато, загуби от Швеция с 28:32.

Олимпийските игри в някои от отборните спортове започват дни преди официалното откриване на събитието утре, а мачовете по хандбал при жените бяха доста непредвидими.

Доста грешки, лоши кoмбинации и пропуснати пасове изобилстваха в първите 15 минути в играта на френския отбор. На тях им трябваше четвърт час, за да влязат в ритъма на мача, след като изоставаха с 1:5 след 7 минути игра. Но постепенно отборът намери своя баланс и 1:45 секунди преди края дръпна с три гола преднина, което беше и решаващо. Естел Нзе Минко вкара 6 гола за Франция, както и спокойствието на Алисия Тублан с две успешни дузпи помогнаха за успеха.