Турнир по Star Craft II - Ден 3: Bellum Gens Elite Stara Zagora 2024

Керкез обеща "война" на ПАО и заяви: Укаки ми каза, че се е спънал и не е дузпа

Наставникът на Ботев (Пловдив) Душан Керкез коментира двете ситуации, при които "канарчетата" можеха да получат дузпа в днешния мач срещу Панатинайкос. Пловдивчани го загубиха с 1:2, но след силно второ полувреме показа, че има сили да се противопостави на гръцкиия гранд в реванша.

Треньорът сподели за отсъдената, а след това и отменена дузпа чрез ВАР срещу Укаки, че самият футболист му е казал, че решението на реферите е правилно, защото се бил спънал от терена. Положението на Акере през първата част обаче било 11-метрон наказателен удар, но оправда арбитрите, че са част от играта.

Панатинайкос спечели първата битка с Ботев, но ад очаква гърците в Пловдив

"Обикновено не коментирам реферите. Укаки каза, че не е дузпа, а се е спънал от терена. При Акере не е такава ситуцаията, но реферите са част от нашия спорт, може да допуснат грешка.

Не знам дали ще пресираме още отначало на реванша. Имаме една седмица да изясним тактиката. Феновете са нашата сила, но сега е важно да си починем. Сега ни предстои най-важният мач от гледната точка на феновете - дербито с Локомотив.

Поздравления за ръководството на Панатинайкос и на треньора за гостоприемството. Ние ще направим същото в Пловдив, ще ги посрещнем добре, но на терена ще е война", обеща Керкез.