Керкез: Феновете усетиха, че направихме нещо специално, Панатинайкос ме изненада

Ботев (Пловдив) с 1:2 гостуването си на Панатинайкос в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. "Канарчетата" губеха с 0:2 до почивката, но през втората част тотално надиграха своя именит опонент и не само върнаха един гол, но можеха да стигнат и до изравняване, но реферът отмени след преглед с ВАР отсъдена от него дузпа.

След срещата треньорът на пловдивчани Душан Керкез похвали футболистите си и допълни, че е изненадан от играта на ПАО, тъй като е очаквал те да пресират високо неговия тим. Също така обеща, че на реванша "канарчетата" ще натискат своя съперник, но ще го направят умно.

Панатинайкос спечели първата битка с Ботев, но ад очаква гърците в Пловдив

"Нашите фенове усетиха, че направихме нещо специално през второто полувреме и усетиха, че можехме да направим още по-добър резултат. Когато загубиш, не може да си доволен, но футболистите направиха това, което се иска от тях. Исках да покажат малко повече страст и желание за борба. Те го показаха през второто полувреме. В Европа всяка грешка се наказва. Първият гол ни обърка доста. Изненадан съм, защото Панатинайкос не ни пресира високо. Това очаквах от тях. Това, може би, обърка и футболистите.

Имат много силни футболисти. Виждате техния бюджет и какви трансфери правят. Искам от моите футболисти да бъдат умни във втория мач. Да, ще натискаме, но трябва да бъдем умни.

Винаги казвам, че отборът се състои не от 11, а от 25 футболисти. Всеки, който се появи на терена от скамейката или в началото на мача ,трябва да прави разликата. Ако играем като отбор, можем да постигнем нещо. Панатинайкос си остава фаворит. Може да сме увеличили своите шансове, защото футболистите видяха, че могат да играят срещу този силен съперник, но все още те са фаворит", завърши Керкез.