Айвън Томас смята, че трима британци могат да са олимпийски шампиони в атлетиката в Париж

Айвън Томас смята, че британските атлети могат да спечелят седем медала на Олимпийските игри в Париж, които започват утре. Според него най-големи шансове за златни медали имат Кийли Ходжкинсън, Матю Хъдсън-Смит и Джош Кър.

“Мат, Кийли и Джош имат възможност да станат олимпийски шампиони. Бих искал да им кажа да не се страхуват да покажат малко от своята идентичност”, сподели Томас, който ще работи за Евроспорт по време на олимпийската атлетическа програма.

Само преди броени дни Ходжкинсън подобри националния рекорд на Великобритания на 800 метра с 1:54.61 минути и излезе на шесто място във вечната ранглиста на дисциплината.

Хъдсън-Смит стана първият европеец в историята с бягане под 44 секунди на 400 метра

Хъдсън-Смит пък стана първият европейски атлет с бягане под 44 секунди на 400 метра, след като бяга 43.74 сек и постави пореден континентален рекорд в бягането на една обиколка.

Кър пък е актуалният световен шампион на 1500 м на открито и в зала на 3000 м от Глазгоу тази зима.