Турнир по Star Craft II - Ден 3: Bellum Gens Elite Stara Zagora 2024

Аржентина и Мароко доиграха мача два часа по-късно, тотален хаос в края на двубоя

Отборите на Аржентина и Мароко се завърнаха на терена два часа по-късно, за да доиграят мача си от група “В” на олимпийския турнир по футбол при мъжете. Цял свят остана с впечатление, че срещата е завършила 2:2, но се оказа, че не е така. Изравнителният гол на Аржентина за 2:2 бе отменен поради засада след разглеждане с ВАР. След това попадение предмети започнаха да летят към терена, доста феновете нахлуха на терена, два часа по-късно стана ясно, че съдията е прибрал отборите, а не е свирил края на двубоя. След подновяването на мача двата тима изиграха допълнителни три минути, а мачът завърши с победа на Мароко с 2:1.

Софиан Рахими откри резултата в добавеното време на първата част, а след това се разписа от дузпа в 51-ата минута. Влезлият като резерва Джулиано Симеоне върна надеждите на тима на Хавиер Масчерано в 68-ата минута. Съдията даде 15 минути добавено време на второто полувреме, а аржентинците стигнаха до изравняване в 106-ата минута чрез попадение на Кристиан Медина. Пред той да успее да прати топката в мрежата тя на два пъти се удари в гредата.

След края на двубоя се стигна до грозни сцени. Феновете на Мароко не приеха добре късното изравняване, а част от тях нахлуха на терена. Играчите на Аржентина се опитаха бързо да се приберат в съблекалнята, но бяха атакувани от “звукови бомби” според описанието на “Марка”. Преди това към тях от трибуните летяха пластмасови бутилки, чаши и други предмети.