Джеко с хеттрик за Фенербахче в трилър срещу Лугано в Шампионската лига

Фенербахче постигна ценен успех с 4:3 като гост на Лугано в първия мач между двата тима от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Двата тима направиха истински голов трилър, но възпитаниците на Жозе Моуриньо ликуваха накрая, а основна роля за успеха им имаше ветеранът Един Джеко, който се отчете с хеттрик.

Домакините първи поведоха в резултата още в 4-тата минута чрез Айман Ел Уафи и дълго време задържаха тази преднина до самия край на първото полувреме, когато Фенербахче си спечели дузпа, а Един Джеко изравни от бялата точка.

Още в началото на втората част Джеко се разписа за втори път в 46-тата минута за 1:2, но играчите на Лугано успяха да реагират и да изравнят в 62-рата минута чрез Уран Бислими.

Гостите обаче вкараха нови два гола, дело на Джеко в 67-ата и Ферди Кадиоглу в 74-тата минута.

Швейцарците все пак направиха загубата си по-почетна и запазиха интригата за реванша чрез Милтон Валенсуела, който оформи крайното 3:4 в 94-тата минута.