Ривър Плейт и Бока Хуниорс с еднакви издънки в “Торнео Betano”

И Ривър Плейт, и Бока Хуниорс не успяха да спечелят мачовете си през изминалата нощ от 6-ия кръг в шампионата на Аржентина - “Торнео Betano”. Грандовете записаха равенства от по 2:2 и продължават да са дори извън топ 6.

Шампионът Ривър Плейт направи драматичен “хикс” у дома срещу Ланус, а Бока стигна до същия резултат при визитата си на Дефенса и Хустисия. След тези мачове “милионерите” са седми в класирането, а големият им враг от “Бомбонера” е чак 15-и.

На своя “Монументал” първенецът и Ланус си размениха по един гол в началото на второто полувреме, след което тимът на Ривър натисна в търсене на победата. В третата минута от добавеното време обаче гостите реализираха второ попадение чрез Хонатан Торес. Все пак тимът на Мартин Демикелис не се предаде и успя буквално в следващата минута да изравни за крайното 2:2 чрез Мигел Борха.

Проблеми имаше и Бока Хуниорс при гостуването си на Дефенса и Хустисия. “Генуезците” на два пъти се оказаха догонващи в резултата още преди почивката, но благодарение на автогол на Кевин Гутиерес в 52-рата минута все пак се пребориха за точка.

Най-скорошното дерби между Ривър Плейт и Бока е след точно два месеца - на 22 септември.