Ман Юнайтед вдигна нивото във втората си контрола, Йоро дебютира

Манчестър Юнайтед се представи по-добре във втората си контрола от предсезонната подготовка. Отборът на Ерик тен Хаг победи Рейнджърс с 2:0 в Шотландия. Амад Диало се разписа малко преди почивката, а Джо Хъгил през втората част.

Новото попълнение Лени Йоро дебютира. 18-годишният французин бе в стартовия състав и действаше в центъра на защитата заедно с Джони Еванс. Сред титулярите бе и Джейдън Санчо, който получава нов шанс да се докаже в тима, след като се сдобри с Тен Хаг.

Срещата не се игра на стадиона на Рейнджърс, а на “Мърифийлд” в Единбург през 56 000 зрители. Тя започна с 15-минутно закъснение, защото организацията не бе на най-високо ниво и се получи голямо забавяне при влизането на феновете на стадиона. Двата отбора за последно играха един срещу друг през 2010 г., когато бяха в една група в Шампионската лига.

“Червените дяволи” имаха предимство през първото полувреме, а Амад Диало бе сред най-активните. В 18-ата минута след негов пробив Итън Уийтли стреля над вратата. Преимуществото на гостите се увеличаваше, а Йоро имаше една решителна намеса, при която изчисти топката преди Десерс да успее да я отиграе. В 39-ата минута Диало ознаменува добрата си игра с гол. Той се разписа след отличен удар от границата на наказателното поле. Малко преди почивката Санчо пропусна да удвои аванса на Ман Юнайтед след поредния пробив на Диало.

На почивката Тен Хаг направи множество промени и на терена се появиха основно юноши. Това позволи на Рейнджърс да играе повече с топката. Темпото бе по-ниско, а дъждът, който засили, намали ентусиазма на играчите. В 70-ата минута Юнайтед стигна до втори гол. Ойеделе с отлично подаване изведе Джо Хъгил, който бе прецизен при завършващия удар. Това накара домакините да се активизират, но те така и не стигнаха до гол.