Етър надви Спартак (Плевен) в контрола

Етър се наложи с 2:1 над плевенския Спартак в контрола, играна на стадион „Ивайло“. Това бе и първата победа в проверките на „виолетовите“.

Етър обяви нови треньори

Двата отбора показаха сравнително добро темпо въпреки горещото време. Домакините откриха резултата още в 7-ата минута. След пас от дълбочина Иван Коконов технично чукна топката към Айкут Рамадан, който излезе на скорост сам срещу вратаря и не сгреши – 1:0. Удар от дистанция на Николай Янков в 13-ата минута пък мина над напречната греда.

Спартак изнесе играта напред и не след дълго изравни. Първо в 20-ата минута Руси Чернаков принуди директно от фаул Станислав Нисторов да вади в корнер. Малко след това последва центриране след което Виктор Иванов стреля и с помощта на рикошет топката влезе в мрежата – 1:1.

Етърци възстановиха преднината си в 57-ата минута, когато Николай Янков отляво центрира от фаул и в последвалото разбъркване защитникът Принс отблизо засече топката във вратата за 2:1. В 73-ата минута Нисторов извади в корнер далечен удар на гостите, а десет минути по-късно Асен Георгиев от Етър с глава прати топката до сглобката. В самия край пък младият Йоан Маринов изскочи съвсем сам срещу вратаря, но той го пресрещна успешно и опази мрежата си.