Вики Томова отстъпи на китайка на старта на "Уимбълдън"

Виктория Томова загуби от китайката Синю Уанг в първия кръг на “Уимбълдън”. Първата ракета на България отстъпи с 6:7(4), 6:3, 0:6 след 1 час и 52 минути игра. Срещата на два пъти бе прекъсвана поради дъжд - за кратко в края на първия сет и за доста по-дълго в началото на втората част.

Томова за първи път губи в първия кръг на тревата на “Ол Ингланд Клъб”. При предишните си три участия в основната схема на турнира тя успяваше да спечели първия си мач. Това е трета поредна загуба на Томова от Уанг през тази година, като и трите мача бяха оспорвани и се играха в три сета. Китайката записа победи над Вики в Мадрид и на “Ролан Гарос”.

Въпреки ранното си отпадане на “Уимбълдън”, Томова записа успешен сезон на трева. Миналата седмица тя достигна до полуфиналите в Бад Хомбург. След този резултат 29-годишната софиянка записа ново рекордно класиране и в момента е 48-а в световната ранглиста.

Най-добрата българска тенисистка имаше възможности да спечели първия сет, който бе изключително оспорван. Тя проби още в първия гейм и по-късно водеше с 4:2. Тогава Уанг спечели три поредни гейма, за да обърне до 5:4. Томова стигна до нов пробив и сервираше за сета, но не стигна до сетбол, а загуби сервис гейма си. В тайбрека китайката имаше предимство и поведе с 5:2. Вики спаси два сетбола, но в крайна сметка го загуби с 4:7.

Изненади във втория ден на "Уимбълдън"

Във втория гейм на втория сет срещата бе прекъсна за повече от част поради дъжд. След подновяването на играта Томова показа отличен тенис, бе убедителна в геймовете, в които сервираше, и стигна до пробив в шестия гейм. Тя запази аванса си и спечели втория сет. В третата част обаче Вики не успя да се противопостави на Уанг. Китайката поведе с 3:0 след равен пробив, а след това надделя и в оспорваните четвърти и пети гейм, като успя да спечели третата част на нула.

Във втория кръг Синю Уанг ще играе с поставената под номер 5 в схемата Джесика Пегула от САЩ. Томова пък ще участва и в турнира на двойки заедно с полякинята Катажина Питер. Техни съпернички в първия кръг са Камила Осорио от Колумбия и Клара Бюрел от Франция.

Снимки: Gettyimages