“Трето полувреме” преди Румъния - Нидерландия

Пламена Миткова с олимпийски норматив и опит до 7 метра

Пламена Миткова (Локомотив-Пловдив) постигна най-добрия резултат в кариерата си, след като спечели титлата на България в скока на дължина с 6.97 метра (0.6 м/сек). 19-годишната пловдивчанка покри олимпийския норматив от 6.86 м и постави нов национален рекорд за девойки под 23 г. Това е и второ постижение във вечната ранглиста на България в дисциплината. По-рано през месеца тя завърши седма във финала на Европейското първенство в Рим с 6.80 м.

С този резултат тя излиза и на четвърто място в световната ранглиста за сезона.

Милена Миткова (СК Дарко Тим) спечели сребърния медал с 6.29 м (1.3 м/сек), а Галина Николова взе бронза с 6.10 м (0.3 м/сек).

Кристен Радукова (Атлетик-София) триумфира в спинта на 200 метра с 23.74 секунди, а в освен това взе титлата и с щафета на 4 по 400 метра. Така тя завършва шампионата с четири златни медала, след като вчера стана първа на 100 метра и на 4 по 100 метра.

При мъжете шампион на 200 метра е Венелин Георгиев (Локомотив Русе) с 21.42 секунди.

На 800 метра най-бърза беше Лиляна Георгиева (СК Актив 2013, Пловдив) с 2:08.04 минути. За нея това е втора титла след тази на 1500 метра вчера. На 5000 метра златото взе Милица Мирчева с 16:37.09 минути.

Очаквани шампиони имаше и в скока на височина. При жените първа е олимпийската вицешампионка от Рио 2016 Мирела Демирева (Берое, Стара Загора) с 1.91 метра, а при мъжете триумфира Тихомир Иванов (Берое) с 2.17 метра.

всички шампиони от втория ден на Държавното първенство по лека атлетика във Велико Търново:
седмобой: Ива Александрова (ЦСКА) - 4021 точки
4 по 400 метра: Атлетик-София (Ивайла Дитовска, Кристина Петкова, Кристен Радуканова, Силви Иванова) - 3:54.81 минути

десетобой: Крум Захариев (СЛАВИ) - 2960 точки
4 по 400 метра: Академик София (Тодор Тодоров, Теодор Сопотски, Веселин Живков, Константин Ташев) - 3:19.92 минути

снимка: Антон Бонов