Иван Ортола "открадна" домашната победа от Колин Вейер в Moto3

Колин Вейер беше изключително близо до това да спечели домашната си Гран При на Нидерландия в Moto3, но в самия край на състезанието той бе изпреварен от Иван Ортола, който триумфира в „Катедралата на скоростта“ в Ассен.

Вейер беше много силен в началото на втората половина на състезанието на „Ассен“ и успя да изгради аванс от близо секунда пред преследвачите си. Ортола обаче направи много силни финални обиколки, в които догони Вейер и да го аткува в спирането за финалния шикан в последния тур.

Вейер пробва да контрира в късия спринт до карирания флаг, но финалът дойде твърде бързо и в крайна сметка той остана на 0.012 секунди зад Ортола. Тройката в Гран При на Нидерландия оформи Давид Мунюс, а в топ 5 попаднаха още Хосе Антонио Руеда и Давид Алонсо.

Победителят от последните три старта в най-малкия клас Алонсо бе трети на влизането в последния шикан, но бе изпреварен от Мунюс и Руеда, за да финишира пети. Въпреки това той остава начело в генералното класиране с актив от 159 точки и комфортен аванс от 44 пункта спрямо Вейер. Трети след 11-то си място днес остава Дани Олгадо, който има 111 точки в своя актив, с шест повече от днешния победител Ортола, който е четвърти.

Битката за титлата в Moto3 продължава следващата седмица с Гран При на Германия на пистата „Заксенринг“.

Снимки: Imago