Медведев отпадна от турнира в Хале, Беретини започна с победа

Поставеният под номер 3 в схемата Даниил Медведев отпадна във втория кръг на турнира на трева в германския град Хале.

Руснакът претърпя изненадващо поражение с 3:6, 6:2, 6:7(5) от китаеца Жижен Жанг. Медведев загуби първия сет, но показа доста по-добра игра във втория сет, в който даде само два гейма на Жанг. Той успя да поведе и с 2:0 гейма в началото на решителния трети сет, а в тайбрека му имаше преднина от 5:3 точки, но Жанг взе последните четири разигравания, за да запише една от най-големите победи в кариерата си.

На четвъртфиналите Жанг ще играе с американеца Кристофър Юбанкс, който елиминира шампиона от 2023 година Александър Бублик от Казахстан. Юбанкс се наложи със 7:6(5), 4:6, 6:3, въпреки че противникът му записа цели 22 аса в мача.

В други мачове от деня, които обаче бяха от първия кръг, италианецът Матео Беретини победи американеца Алекс Микелсен със 7:6(5), 6:2, докато Ян-Ленард Щруф победи с 6:7(2), 7:5, 7:6(10) италианеца Лучано Дардери. Във втория кръг Щруф ще игра с гръка Стефанос Циципас.

Снимки: Imago