Евро 2024: Грузия - Португалия 1:0

Синер трябваше да прави обрат на старта в Хале

Водачът в световната ранглиста по тенис при мъжете Яник Синер (Италия) преодоля успешно първия кръг на турнира по тенис на трева в Хале (Германия) от сериите АТР 500 с награден фонд 2 255 655 евро.

Синер отстрани Талон Грикспор (Нидерландия) с 6:7(8), 6:3, 6:2. Двубоят продължи два часа и 19 минути и заради дъжд се игра при затворен покрив на централния корт.

Италианецът загуби първия сет след тайбрек, но осъществи общо три пробива срещу Грийкспор до края на мача и си осигури класиране във втория кръг. Следващият съперник на Яник Синер ще бъде унгарецът Фабиан Марожан.

Седмият поставен Александър Бублик от Казахстан също се класира за втория кръг след успех над австралийския квалификант Макс Пърсел със 7:6(1), 6:4 за час и 27 минути игра. Бублик ще се изправи срещу американеца Кристофър Юбанкс, който елиминира Педро Мартинес от Испания с 6:3, 6:4.

В следващият етап продъжиха още французинът Артюр Фис, който победи чеха Томаш Махач с 6:4, 6:4, австралиецът Джеймс Дъкуърт, преодолял Жоао Фонсека от Бразилия с 6:4, 6:4 и Маркос Хирон (САЩ), който надигра четвъртия поставен руснак Андрей Рубьов с 6:4, 7:6(5) в мач, продължил час и 29 минути.