Евро 2024: Грузия - Португалия 1:0 /почивка/

Корда ще е следващият противник на Григор в "Куинс"

Себастиан Корда ще бъде съперникът на Григор Димитров във втория кръг на турнира на трева в "Куинс Клъб" в Лондон.

На старта на надпреварата 23-тият в световната ранглиста Корда победи със 7:5, 7:6(5) намиращия се  с едно място пред него в световната ранглиста Карен Хачанов от Русия.

Корда изигра много солиден мач, като записа 11 аса, 30 печеливши удара и направи едва пет непредизвикани грешки.

Хачанов, който е олимпийският вицешампион от Токио, също игра на високо ниво, но единствената реална възможност пред него бе при 5:4 точки в тайбрека на втория сет, когато обаче допусна да загуби и двете си подавания.

До момента Григор Димитров, който е номер 3 в схемата, и Себастиан Корда са играли два пъти помежду си, като са си разменили по една победа. И двата им двубоя обаче са на твърда настилка.

В останалите срещи в "Куинс Клъб", завършили до момента, се случи една по-сериозна изненада. Италианецът Лоренцо Музети направи впечатляващ обрат и победи с 1:6, 6:4, 6:2 номер 2 в схемата Алекс де Минор от Австралия.

Проблеми нямаше четвъртият в схемата Тейлър Фриц. Американецът отстрани японеца Таро Даниел след 6:3, 6:3, но  във втория кръг го очаква коварно препятствие в лицето на бившия финалист на "Уимбълдън" Милош Раонич от Канада.